Prep swimming: Sweeps for South, Dimond, Service


Women staff scores — South one hundred thirty, Bartlett 37

Boys group scores — South ninety three, Bartlett 12

Women 200 Yard Medley Relay — 1, South (Aubrey Cheng, Madeline Bingham, Summer time Cheng, Haylie Hellman), 2:01.88. 2, Bartlett 2:03.ninety three.

Boys 200 Yard Medley Relay — 1, South (Ayden Kovol, Elias Hardt, Luke Centanni, Dylan Bailey), 2:17.seventy nine.

Women 200 Yard Freestyle — 1, Adriana Emili, S, 2:15.03. 2, Molly McLaughlin, S, 2:15.ninety. three, Rio Merriman, S, 2:sixteen.ninety six.

Boys 200 Yard Freestyle — 1, Ayden Kovol, S, 2:25.sixty four. 2, Elias Hardt, S, 2:26.33. three, Luke Centanni, S, 2:27.15.

Women 200 Yard IM — 1, Madeline Bingham, S, 2:33.ninety one. 2, Kasey Romspert, S, 2:forty two.fifty six. three, Greta Freeman, S, three:02.eighty two.

Boys 200 Yard IM — 1, Elias Hardt, S, 2:37.26. 2, Ayden Kovol, S, 2:forty two.sixty four. three, Luke Centanni, S, 2:fifty four.87.

Women 50 Yard Freestyle — 1, Wanlaya Jarupakorn, B, 25.sixty one. 2, Aubrey Cheng, S, 25.89. three, Tempest Wilequer, B, 28.forty eight.

Boys 50 Yard Freestyle — 1, Suwate Cheng, B, 50.forty six.

Women Diving — 1, Madison Prepare dinner, S, 218.seventy seven. 2, Kyah Hogan, S, 129.15.

Boys Diving — 1, Ethan Larson, B, 320.70. 2, Enzo Bruzzi, S, 216.fifty two. three, Joshua Novakovich, S, 204.fifty two.

Women one hundred Yard Butterfly — 1, Wanlaya Jarupakorn, B, 1:01.05. 2, Summer time Cheng, S, 1:01.07. three, Adriana Emili, S, 1:eleven.28.

Women one hundred Yard Freestyle — 1, Aubrey Cheng, S, fifty six.seventy six. 2, Katherine Jarupakorn, B, fifty seven.thirteen. three, Haylie Hellman, S, 1:03.17.

Women 500 Yard Freestyle — 1, Delaney Pierson, S, 7:thirteen.forty seven. 2, Greta Freeman, S, 7:20.fifty five. three, Chloe Hebert, S, eight:01.35.

Women 200 Yard Freestyle Relay — 1, South (Summer time Cheng, Madeline Bingham, Haylie Hellman, Aubrey Cheng), 1:forty eight.seventy three. 2, Bartlett 1:50.seventy eight.

Boys 200 Yard Freestyle Relay — 1, South (Robert Watson, Andrew Rzeszut, Tanner Ellis, Andrew Kwon), 1:forty five.03. 2, South1:forty five.14.

Women one hundred Yard Backstroke — 1, Summer time Cheng, S, 1:04.fifty seven. 2, Katherine Jarupakorn, B, 1:09.35. three, Tempest Wilequer, B, 1:10.eighty five.

Boys one hundred Yard Backstroke — 1, Andrew Kwon, S, fifty four.sixty one. 2, Robert Watson, S, 1:thirteen.forty four. three, Nicholas Pierson, S, 1:15.forty three.

Women one hundred Yard Breaststroke — 1, Madeline Bingham, S, 1:19.50. 2, Izabelle Bergmann, S, 1:20.sixty six. three, Colette Laliberte, S, 1:20.sixty nine.

Boys one hundred Yard Breaststroke — 1, Robert Watson, S, 1:20.ninety one. 2, David Bascom, S, 1:33.fifty nine. three, Tanner Ellis, S, 2:08.sixty four.

Women four hundred Yard Freestyle Relay — 1, South (Gabby Mostoller, Jela Cameron, Izabelle Bergmann, Riley Gregg), four:37.05. 2, South four:38.36.



Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *